Biedrība “Siguldas Maratona Klubs” (skriešanas aktivitāšu “brand-name”) / Siguldas Takas (kluba orientēšanās “brand-name”) ir Siguldas novada sporta klubs ar trīs novirzieniem:

 • orientēšanās;
 • skriešana;
 • distanču slēpošana.

“Siguldas Takas” ir viens no aktīvākajiem Siguldas novada sporta klubiem. Kluba vadītājs ir Kaspars Kārkliņš, daudzkārtēji apbalvots par daudzajām sportiskajām aktivitātēm Siguldā un aizrautīgs skrējējs un orientierists. Kaspars pats izaudzinājis 3 lieliskus dēlus, un sports un daba vienmēr bijuši kā pamata balsti vērtību sistēmas  ielikšanā viņa bērniem. Ar šo domu viņš turpina aktīvi darboties Siguldas novadā organizējot un aicinot uz dažādām brīvas dabas sportiskām aktivitātēm.

Klubā aktīvi piedalās vairākas ģimenes (Janovi, Zinbergi, Korņejevi, Kārkliņi u.c.), kas organizē sacensības un dod iespēju Siguldas novada iedzīvotājiem uzlabot veselību, aktīvi un interesanti audzināt bērnus un jauniešus.

2015.gadā dibinātais sporta klubs “Siguldas Takas” jau ir paspējis organizēt vairākas sacensības, tai skaitā jau vairākus gadus no vietas Siguldas Novada lielākās daudzdienu orientēšanās sacensības “Siguldas Kauss” https://siguldastakas.com/2016/07/26/siguldas-kauss-2016/ , kas nu jau ieguvušas atpazīstamību visā Latvijā, jo iekļautas Latvijas Orientēšanās Kausa (http://lof.lv/lk-2017 ) izcīņas seriālā, un vienmēr piedāvā izaicinošus un ļoti interesantus apvidus. Klubs (darbojoties juridiski kā “Siguldas Maratona Klubs”), ar Kasparu Kārkliņu vadībā un tuvākajiem domu biedriem un brīvprātīgajiem, jau kuro gadu pēc kārtas organizē arī Siguldas Pusmaratona posma skrējienu rudenī http://bigbankskrienlatvija.lv/siguldas-pusmaratons/

“Siguldas Takas” turpina arī jau par tradicionālajām kļuvušās sacensības “Divu Tiltu skrējiens” https://siguldastakas.com/2016/10/12/tautas-skrejiens-siguldas-tilti-2016/ , gan “UP kausu” https://siguldastakas.com/2016/04/10/skrejienu-serials-sigulda-up-cup-sigulda-augsup/ , Kaspars Kārkliņš bija arī skriešanas seriāla Siguldas apļi pamatlicējs ( sacensības pirmos gadus notika Gaujas Senlejā) , tagad tās notiek Fischer slēpošanas centrā un citas aizraujošas sacensības.

Kluba biedri regulāri redzami visās lielākajās orientēšanās sacensībās Latvijā, un  ārpus kluba regulārajām aktivitātēm arī nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem, tai skaitā MTB un šosejas riteņbraukšanu, piedzīvojumu sportu, distanču slēpošanu u.c.

Sākot ar 2017.gadu klubs piedalījās un organizēja orientēšanās seriālu Siguldas novadā, kas ieguva lielu atsaucību un tāpēc tiek turpināts arī 2017.g rudenī.

Kluba biedrus vieno:

 • pārliecība, ka sportā ir spēks
 • veselības pamatā aktīvs dzīvesveids
 • mīlestība pret dabu, tās doto spēku un enerģiju
 • ģimeniskums

Kluba biedri brīvprātīgā kārtā piedalās kluba rīkotajos treniņos, pārgājienos, kopējās talkās.

Kluba biedru privelēģijas:

 • Bērniem (līdz 15 gadiem, ieskaitot):
  • bezmaksas dalība “Siguldas Takas” rīkotajā orientēšanās seriālā;
  • 50% atlaide “Siguldas Takas” organizētajās citās orientēšanās sacensībās (piemēram, Siguldas Kauss vasarā);
  • 20% atlaide Siguldas Takas/Siguldas Maratona Klubs organizētajos skriešanas mačos.
 • Jauniešiem un Vecākiem (sākot no 16 gadiem):
  • Īpaši nosacījumi (atlaides) SkrienLatvija, Stirnu Buks, Patriota skrējiens, Eko Trail, Siguldas Kalnu Maratons skriešanas seriālos, kā arī orientēšanās sacensībās (par to tiek informēti biedri pirms katra pasākuma, ja ir izdevies iegūt kādas privilēģijas);
  • Īpašas atlaides Siguldas Taku organizētajos pasākumos, par ko kluba biedri tiek īpaši informēti;
 • Treniņi:
  • Bezmaksas dalība kluba organizētajos skriešanas un orientēšanās treniņos (sk kluba mājas lapā www.siguldastakas.lv )
  • “Siguldas Takas” īpašumā esošās kartes o-treniņu vajadzībām;

 

Saziņa un sociālie tīkli, savstarpējie izaicinājumi

Kluba biedri aktīvi sazinās izmantojot WhatsApp čatu. Regulāri publicē jaunumus FaceBook un Twitter. Kā arī reģistrē savus sportiskos rezultātus Endomondo un Strava, lai iedvesmotu viens otru jauniem sasniegumiem.

Iestāšanās un dalības maksa:

 • Par kluba “Siguldas Takas” (juridiski: Siguldas Maratona klubs) biedru var kļūt aizpildot iestāšanās anketu un iemaksājot iestāšanās maksu 7 EUR apmērā par ikvienu jaunu biedru (arī bērniem), kas ir vienreizēja.
 • Kluba biedra gada maksa ir 15 EUR, bet bērniem līdz 18 gadiem gada biedra maksa netiek piemērota.

Kontaktinformācija un atbildes par iestāšanos klubā:

Ikviens aktīvs Siguldas un apkārtējo novadu iedzīvotājs, kā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlās kļūt par sporta kluba biedru, aizpilda šo ANKETU un nogādā drukātā vai skenētā (foto) formā kluba vadītājam Kasparam Kārkliņam (kasparsrunning@gmail.com).

Kluba rekvizīti
Biedrība “Siguldas Maratona klubs”
Reģ.Nr. 40008240164
Adrese Sigulda. P.Brieža iela 95-5, LV-2150
Konts LV90HABA0551041074405

Klubs ir oficiāls Latvijas Orientēšanās Federācijas biedrs. Kluba dalībnieki startē orientēšanās sacensībās kā “Siguldas Takas” pārstāvji.